Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/zset/public_html/new2017/public_html/elektronix/images/112012
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/zset/public_html/new2017/public_html/elektronix/images/pranie
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/112012
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/pranie

Byliśmy tam

"Miasto 44"

22 września 2014 Samorząd Uczniowski wziął udział w projekcji filmu "Miasto 44" dzięki uprzejmości p. Prezydent. Film zdecydowanie przypadł nam do gustu i bardzo go polecamy.

 

Święto Niepodległości

11 listopada w Olsztyńskiej Filharmonii obejrzeliśmy premierę "Pana Tadeusza" - rock-opery opartej na motywach naszej polskiej epopei narodowej w wykonaniu zespołu "Zgoda", który przyjechał  do nas z Litwy ("Zgoda" to taneczno - muzyczny zespół ludowy z Wilna, który propaguje kulturę polską na Litwie).
Muszę przyznać, że spektakl wywarł na mnie niezwykłe wrażenie. Genialne aranże, gra aktorska na wysokim poziomie, połączone z oryginalnymi tekstami z "Pana Tadeusza" dały bardzo ciekawy efekt - w końcu nie na co dzień słyszy się klasyczne teksty w rockowym wykonaniu - a tu jeszcze "Pan Tadeusz"! Słowa uznania należą się również tancerzom, którzy swoją choreografią zrobili na wszystkich niezwykłe wrażenie. Widać było, że za ich sukcesem stoją wielogodzinne próby i treningi, które przyniosły naprawdę niezwykłe rezultaty.
Uważam, że zespół "Zgoda" znakomicie wykonał "Pana Tadeusza", szczególnie, że kultywowanie polskiej tradycji i języka na Litwie jest utrudniane. Zrobili prawdziwe show, które ucieszyło nasze oczy i uszy.

Karolina Uss

{gallery}112012{/gallery}

Wizyta w Muzeum im. K.I.Gałczynskiego

26 czerwca odwiedziliśmy Muzeum im. K. I. Gałczyńskiego w Praniu - urokliwą leśniczówkę położoną w środku  Puszczy Piskiej. Spotkaliśmy się tam z panem Wojciechem Kassem, który pięknie opowiadał nam nie tylko o autorze "Zaczarowanej dorożki", ale także przybliżył nam ulubioną przez siebie poezję innych autorów.
W wycieczce literackiej wzięła udział młodzież Elektronika i I LO, a była zwieńczeniem wspólnego projektu, teatralno - muzycznego spektaklu pt. "TWARZE - MASKI -ŚLADY".

 

{gallery}pranie{/gallery}

Koncert karnawałowy w Państwowej Szkole Muzycznej

20 lutego w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbył się koncert karnawałowy. Jednym z wykonawców był uczeń naszej szkoły i słuchacz PSM - Bartek Abramski, którego wielokrotnie mogliśmy oglądać podczas różnych szkolnych uroczystości. Tym razem Bartek pokazał się w nieco innym repertuarze - zaśpiewał, wraz ze swoją koleżanką Magdaleną Plutą, piękną arię operową z "Don Giovanniego" W. A. Mozarta, znaną jako "La ci darem la mano" ("Podajmy sobie ręce"). Wykonanie wzbudziło duży aplauz publiczności, wśród której byłam i ja:-).
Brawa dla Bartka!

Koncert kolęd w LO 1

Nie często chadzam na podobne imprezy, ale ta zainteresowała mnie jeszcze, zanim zdążyłem cokolwiek zobaczyć. Jakaś dziwna intuicja, nie wiem...no i ten zapach cynamonu. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że nie żałuję ani sekundy spędzonej w auli LO 1.

Od początku widać było pracę włożoną przez wykonawców w całe przedstawienie. Kolorowe i zabawne stroje, mnóstwo różnych instrumentów...no i umiejętności muzyczne. Wszystko wychodziło perfekcyjnie. Z każdą minutą koncert nabierał energii. Wykonania młodych artystów powinny zadowolić nawet wybrednych słuchaczy. Ja sam nie spodziewałem się, że młode gardła mogą wykrzesać z siebie tyle mocy. Sami artyści niewątpliwe czerpali z tego co robią wiele przyjemności. Ich radość zalewała całą publiczność. Przez cały czas miałem na twarzy uśmiech, a ręce same rwały mi się do klaskania. Identyczne zachowania można było zauważyć rozglądając się dookoła.
Cały koncert utrzymany był w mocnym, ale przyjemnym tempie. Instrumenty robiły swoje, artyści śpiewali pięknie, do tego przedświąteczna aura – wszystko robiło wielkie wrażenie. Wysłuchaliśmy ( z jednym wyjątkiem - kolędy ukraińskiej) tylko polskich kolęd i pastorałek, a wszystko to w oryginalnych aranżacjach. Żałowałem, że trwało to tylko kilkadziesiąt minut, ale te kilkadziesiąt minut dało mi naprawdę wiele przyjemności.
 

Zdjęcia: Oliwia Chrapowickia - I LO w Olsztynie

Więcej artykułów…

  1. Zaduszki Muzyczne