Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/zset/public_html/new2017/public_html/elektronix/images/112012
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/112012

Święto Niepodległości

11 listopada w Olsztyńskiej Filharmonii obejrzeliśmy premierę "Pana Tadeusza" - rock-opery opartej na motywach naszej polskiej epopei narodowej w wykonaniu zespołu "Zgoda", który przyjechał  do nas z Litwy ("Zgoda" to taneczno - muzyczny zespół ludowy z Wilna, który propaguje kulturę polską na Litwie).
Muszę przyznać, że spektakl wywarł na mnie niezwykłe wrażenie. Genialne aranże, gra aktorska na wysokim poziomie, połączone z oryginalnymi tekstami z "Pana Tadeusza" dały bardzo ciekawy efekt - w końcu nie na co dzień słyszy się klasyczne teksty w rockowym wykonaniu - a tu jeszcze "Pan Tadeusz"! Słowa uznania należą się również tancerzom, którzy swoją choreografią zrobili na wszystkich niezwykłe wrażenie. Widać było, że za ich sukcesem stoją wielogodzinne próby i treningi, które przyniosły naprawdę niezwykłe rezultaty.
Uważam, że zespół "Zgoda" znakomicie wykonał "Pana Tadeusza", szczególnie, że kultywowanie polskiej tradycji i języka na Litwie jest utrudniane. Zrobili prawdziwe show, które ucieszyło nasze oczy i uszy.

Karolina Uss

{gallery}112012{/gallery}