Pomagamy

Zbiórka dla Ukrainy

         W piątek 28.02.2014 my - uczniowie Elektronika (było nas około 20) wzięliśmy udział w akcji charytatywnej zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż, by pomóc Ukrainie - zbieraliśmy pieniądze na środki medyczne i pomoc doraźną dla mieszkańców Ukrainy. Nie wiem dokładnie jaką kwotę udało nam się uzbierać, ale trzeba przyznać, że mieszkańcy Olsztyna chętnie wspierali szczytny cel. Z niecierpliwością czekamy na podsumowanie akcji, mając świadomość, że na Ukrainie jest wielu poszkodowanych i potrzebują oni jak najszybszej pomocy, także medycznej.

Jacek Babecki

Wizyta w Olsztyńskim Domu Dziecka

10 stycznia odwiedziliśmy Olsztyński Dom Dziecka, aby przekazać prezent - rower, który zakupiliśmy za pieniądze zarobione podczas Świątecznego Kiermaszu Ciast zorganizowanego w naszej szkole przed Świętami Bożego Narodzenia. Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło przez panią dyrektor, pracowników i podopiecznych Domu Dziecka. Dzieci bardzo się ucieszyły z prezentu i życzeń, które przekazaliśmy w imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli ZSEiT.
Bardzo dziękujemy naszemu szkolnemu panu kierowcy, który zawiózł nas na miejsce, cierpliwie poczekał i odwiózł z powrotem do szkoły, bo strasznie padało :-)
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Samorządu Uczniowskiego.
Na dowód wypełnionej misji zdjęcie - my wraz z panią dyrektor Domu Dziecka i rowerem :-)

 

Jacek Babecki

Potrzebna krew

Prośba do wszystkich uczniów, którzy oddają krew!

Wielu z Was - uczniów naszej szkoły - oddaje honorowo krew. Możecie pomóc Szymonowi Kacprzyckiemu, który choruje na białaczkę. Jego mama zwróciła się właśnie do nas z prośbą o pomoc, więc jeśli możecie - POMÓŻCIE. Oddając krew wskażcie komu ją darujecie, a Regionalne Centrum Krwiodawstwa przekaże ją wskazanej osobie:
Szymon Kacprzycki
Szpital Dziecięcy w Olsztynie
oddział onkologii i hematologii

Dziękuję w imieniu mamy Szymona

Dzień Dziecka

 

Dzień Dziecka

1 czerwca, w Dniu Dziecka odwiedziliśmy Olsztyński Dom Dziecka. Złożyliśmy dzieciom życzenia od wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Na ręce pani wicedyrektor Domu Dziecka przekazaliśmy podarunki, które zgromadziliśmy w ramach akcji "Podziel się, bo masz, a inni nie mają!". Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania za to, że pamiętaliśmy i przekazujemy je wszystkim uczniom i nauczycielom ZSEiT, którzy wspomogli naszą inicjatywę. Dziękujemy!

Samorząd Uczniowski

Krew krąży w ELEKTRONIKU

Pewnego poniedziałku uczniowie klasy IV zdecydowali się na wyjście do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, aby wzbogacić bank krwi o kilka litrów tego życiodajnego płynu. Co prawda nie każdy z nas mógł pochwalić się tym, że ma grupę krwi, o którą wszystkie banki zabiegają i która jest bardzo potrzebna, ale nie ma cenniejszego płynu od krwi i nie ma różnicy jaką kto ma grupęjeśli ktoś chce pomóc drugiemu człowiekowi nikt mu tego nie odmówi. Byliśmy bardzo dumni, że dzięki poświęconym jedynie kilku chwilom na wypełnienie ankiet, czy posiedzeniu w jakże wygodnym fotelu podczas pobierania krwi, mamy szansę uratować komuś życie. Wiadomo, nie każdy dostał możliwość, część z nas otrzymała tzw. „czerwoną kartkę”, ale nikogo to nie zniechęciło i będziemy dalej brać udział w tej szczytnej akcji. Mamy nadzieję, że dajemy dobry przykład naszym młodszym kolegom i gdy będą mieli możliwość również oddadzą krew, żeby ratować życie innym ;)

pielęgniarki RCKiK dumne z naszej wizyty


MISJA: KREW
CEL: ZEBRAĆ JAK NAJWIĘCEJ CHĘTNYCH I WZBOGACIĆ BANKI KRWI
MIEJSCE: RCKiK
DATA: 13.02.2012r.

 

Z pozdrowieniami uczniowie IV TI

Więcej artykułów…

  1. My też pomagamy!