Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/zset/public_html/new2017/public_html/elektronix/images/spektakl
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/zset/public_html/new2017/public_html/elektronix/images/zakladka/duzy
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/zset/public_html/new2017/public_html/elektronix/images/zakladka
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/spektakl
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//zakladka/duzy
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//zakladka

Wydarzenia

Happening Maturzystów 2014

24 stycznia, w piątkowy mroźny, ale słoneczny dzień, maturzyści z Elektronika razem z koleżankami i kolegami z innych ponadgimnazjalnych szkół przypomnieli, że za 100 dni będą zdawać maturę. "Poruszyli z posad góry...", bo do barwnego korowodu, który przeszedł ulicami Starego Miasta zaprosili również władze Olsztyna.
    Wszystko zaczęło się pod Ratuszem Miejskim. Prowadzący - Michalina i Tomasz, tegoroczni maturzyści z naszej szkoły ( trzeba dodać, że wprawieni w konferansjerce, bo niejedną imprezę szkolną już prowadzili) najpierw z właściwą kurtuazją powitali przybyłych, a potem udekorowali honorowych gości symbolicznymi czerwonymi różami i białymi szalami, podkreślającymi nasze narodowe barwy, przyjmując ich w ten sposób do grona tegorocznych maturzystów. Ubrani w stroje z epoki szlacheckiej, niemal jak z planu "Pana Tadeusza", zainaugurowali poloneza, który został pięknie odtańczony przez przedstawicieli zaproszonych szkół.  Tancerze otrzymali gromkie brawa od publiczności.  
Po części oficjalnej maturzyści ruszyli barwnym korowodem ulicami Starego Miasta. Za niecodziennie wyglądającym wojskowym samochodem (który wzbudził ogromne zainteresowanie wszystkich, także przechodniów), wyposażonym w głośniki, z których rozlegały się maturalne hity, paradowali uczestnicy happeningu. Bawili się świetnie - prezentowali specjalnie przygotowane na tę okazję stroje i gadżety. Był  srebrny robotyczny smok z Elektronika, atrapa auta z Samochodówki, w ruch poszły garnki i chochle z Gastronomika, szła też wesoła ekipa Budowlańców. Wszyscy skandowali hasła związane ze zbliżającą się maturą.
    Happening zakończyła pani prezydent,  wypuszczając w niebo kolorowe balony, przypominające, że zostało tylko 100 dni do matury.
    Wydarzenie zostało zarejestrowane przez olsztyńskie media.
    Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział.

Barbara Bogdanowicz

Dzień kobiet

 

8 marca jest w naszej szkole dniem wyjątkowym. Tegoroczne Święto Kobiet również takie było. Około godziny 10.00 zaproszeni goście, tj. nauczyciele, uczniowie, w tym nasze koleżanki (szkoda, że jest ich niewiele w naszej szkole) przybyli na uroczysty apel. W tym roku postanowiliśmy przygotować dziewczynom z naszej szkoły niespodziankę - drobne upominki, własnoręcznie przez nas wykonaną biżuterię z elementów elektronicznych. Starannie zapakowaliśmy podarunki i obdarowaliśmy nimi dziewczyny. Myślę, że spodobał im się nasz pomysł , bo były uśmiechnięte, choć nieco zaskoczone. Złożyliśmy oczywiście życzenia wszystkim paniom z naszej szkoły, a symboliczną czerwoną różę wręczyliśmy pani Dyrektor. Recytatorzy przypomnieli, że choć czasem kłócimy się i przekomarzamy z dziewczynami, to jednak nudno byłoby bez kobiet, więc WIWAT KOBIETY!

Dominik Derdoń

Odebraliśmy nagrody!

Dnia 12 kwietnia 2013 r. w Bibliotece olsztyńskiego UWM odbył się zjazd sprawodawczy Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Dla wszystkich organizacji tego typu zjazdy są czasem podsumowań, planowania przyszłych działań oraz odznaczania członków i osób związanych z rozwojem nauk technicznych w naszym województwie. Tradycją już stało się, że Polska Izba Inżynierów Budownictwa nagradza wyróżniających się uczniów szkół technicznych, aby wiedzieli, że ktoś docenia ich zaangażowanie w naukę i chęć zdobywania doświadczeniaz awodowego.
Tak więc, dwóch wyróżniających się mechatroników z naszej szkoły - Robert Kawiecki z klasy IV TMB oraz moja skromna osoba - Paweł Gajewski z klasy III TMA, jako reprezentanci naszej szkoły, pojawiliśmy się na tym zjeździe i otrzymaliśmy z rąk Przewodniczącego Rady WMOIIB, pana Piotra Narlocha, dyplomy oraz nagrody książkowe jako dowody na to, że środowisko inżynierów w Polsce pamięta o młodym pokoleniu, które kiedyś zastąpi ich w misji tworzenia nowoczesnej polskiej gospodarki.
Każdy chyba lubi, gdy zauważa się jego ciężką pracę i za nią nagradza. ;-) Bardzo cieszymy się tym sukcesem i zachęcamy innych do zgłebiania tajników wiedzy technicznej!

7813
 7814

 

Paweł Gajewski

Targi Edukacyjne 2013

Pamiętam, jak ja sam, jeszcze trzy lata temu, stałem przed dylematem, którą szkołę średnią wybrać. Pójść do liceum, czy może do jakiegoś konkretnego technikum... Jakiego wyboru dokonałem, wiadomo. ;-) Wtedy strasznie mnie denerwowało to, że już w wieku 16 lat każą mi wybrać specjalizację.Organizatorzy corocznych Targów Edukacyjnych na olsztyńskim UWM wiedzą, jaki ważna jest ta decyzja dla gimnazjalistów. Co roku zapraszają delegacje szkół średnich z całego województwa, żeby mogły się zaprezentować i zachęcić gimnazjalistów do wyboru szkoły średniej, profilem dopasowanej do ich zaintersowań, zapewniającej w przyszłości dobrze płatną pracę.

Dnia 10 kwietnia, w Sali Konferencyjnej olsztyńskiego UWM, jak i w poprzednich latach, Elektronik miał swoje stoisko. Trochę na uboczu, schowane, ale na pewno wyróżniające się - świetne oświetlenie, głośna muzyka, żywe eksponaty (o tym zaraz) oraz liczne doświadczenia przykuwały uwagę, a w końcu o to chodziło. ;-) Byliśmy znakomicie przygotowani do tych targów. Doświadczenia z dziedziny fizyki, które mogliśmy zobaczyć na Elektron Show, powtórzyliśmy w tym roku na UWM i wydać było, że bardzo się podobały odwiedzającym. Przygotowaliśmy również własny program artystyczn - piosenkę o Elektroniku oraz... układ taneczny, w wykonaniu chłopaków przebranych za dziewczyny :D Biedni, prawie im współczułem. Ale czego się nie robi, żeby zaczęcić młodszych kolegów i koleżanki do szkoły z perspektywami na przyszłość? ;-)

Podsumowując, tegoroczne targi uważam za udane, chociaż nie udało nam się wygrać nagrody za najlepsze stanowisko, ani występ. Jednak czy to jest istotne w tego typu imprezach? Według mnie nie. Rozdaliśmy mnóstwo ulotek, reklamujących naszą szkołę, rozmawialiśmy z wieloma gimnazjalistami, zachęcając ich do nauki w naszej szkoły. Ilu z nich udało nam się przekonać? Zobaczymy na początku następnego roku szkolnego ;-)

 

Paweł Gajewski

Podsumowanie wymiany polsko-niemieckiej

29 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowująca 11 - letnią współpracę między ZSEiT a Gewerblich-Technische Schulen w Offenburgu połączona z wręczeniem Nagród Prezydenta Olsztyna dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Olsztyna - Piotr Grzymowicz, Wiceprezydent - Małgorza Bogdanowicz - Bartnikowska, Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty - Grażyna Przasnyska, przedstawiciele Rady Miasta, dyrektorzy szkół, rodzice nagrodzonych uczniów.

 

Czytaj więcej: Podsumowanie wymiany polsko-niemieckiej

MIKOŁAJKI

grudnia - Mikołajki okiem... Mikołaja

Śmiało mogę powiedzieć, że debiutowałem. Po raz pierwszy pełniłem rolę Świętego Mikołaja w Elektroniku – w szkole zdecydowanie męskiejMimo doświadczenia z poprzednich latciężko było mi trafić do odbiorców. Co chwilę słyszałem głosy typu „to podróba”albo „ejczy to nie ten… no… ten z TMB?”. Tak, to ten z TMBnie ma co ukrywać, ale ktoś musiał czerwony strój przyodziaćPadło na mnienie narzekamByło wiele  chwil naprawdę przyjemnychTrafiali się tacy, którzy próbowali zanucić jakąś skromną piosenkę dla Świętegoczy opowiedzieć krótki wierszNieliczni skusili się na zdjęcie. Za wysiłek otrzymywali czekoladkę gratis. Nawiązując do czekoladekmoja ekipa w składzie - Śnieżynka i Śnieżynek radziła sobie z rozdawaniem słodkości doskonale. Wszystko szło sprawniebez zgrzytówklasy mniej otwarte załatwialiśmy w minutęklasy weselsze zajmowały nam już trochę więcej czasu.

Czytaj więcej: MIKOŁAJKI

35 lat naszego ELEKTRONIKA

35 – lecie Elektronika pozostanie w naszej pamięci na długo. Godziny prób i przygotowań, zaangażowanie ze strony uczniów i nauczycieli, pracowników szkoły i bursy, ale także osób z zewnątrz, przyczyniły się do efektu, którego wszyscy nawzajem powinniśmy sobie gratulować. Okres przygotowań trwał kilka tygodni, ale było naprawdę warto. Skutek zauważyć można było tuż po przekroczeniu progu szkoły. Na korytarzach uwieczniona została po części historia szkoły, jak i elektroniki samej w sobie. Możemy teraz podziwiać zabytkowe urządzenia oprawione w ramy, a wszystko to utrzymane w stylu retro. Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym cały budynek nabrał świeżości. Do efektu wizualnego doliczyć trzeba jeszcze przygotowanie sali gimnastycznej, specjalnie na ten dzień. W tym miejscu kolejny raz wielkie ukłony do wszystkich twórców dekoracji. Ale nie tylko dekoracji.

Po  raz pierwszy w Elektroniku wykorzystany został duży telebim, który pomógł w zrealizowaniu części artystycznej, ale też nadał szkole charakteru iście elektronicznego. Wyświetlane na nim prezentacje pełniły funkcję wspaniałego, nowoczesnego i zaawansowanego technicznie tła, co rzadko jeszcze spotykane jest na imprezach szkolnych.

Przygotowania nie kończą się jednak tylko na przygotowaniu budynku szkoły oraz sali gimnastycznej. To przede wszystkim czas dyrektorów poświęcony na zaplanowanie całej uroczystości, czas uczniów zaangażowanych w cześć oficjalną i artystyczną oraz czas nauczycieli, bez których pewnie nic by się nie udało. Zaplanowanie oraz zorganizowanie tak dużego wydarzenia nie jest łatwe. W uroczystości uczestniczyło około 300 gości. Wśród zaproszonych byli m.in.  przedstawiciele Urzędu Miasta i Oświaty oraz wielu innych ważnych gości. Zaproszeni zostali również absolwenci i aktualni uczniowie Elektronika. Podczas części oficjalnej wiele osób zabierało głos, wspominali, gratulowali i życzyli kolejnych sukcesów dyrektorowi i pracownikom.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną. Przygotowali ją i wystąpili w niej członkowie Samorządu Uczniowskiego i inni uczniowie naszej szkoły. Podziękowania należą się pani Basi Bogdanowicz i Andrzejowi Kunickiemu, naszemu koledze z Samorządu Szkolnego. Wspólnie przygotowali scenariusz części artystycznej, zebrali uczniów, przeprowadzili wiele prób. Dodatkowo, znowu po wielu latach mogliśmy zobaczyć zespół muzyczny, który składał się wyłącznie z uczniów Elektronika, w którego skład wchodziły dwie z dziewięciu naszych dziewczyn. Wielkie podziękowania także dla pani Magdy Czyczyn i pani Alicji Salczyńskiej, które dzielnie pomagały w przygotowaniach, służąc zawsze dobrą radą. Przedstawienie wyszło całkowicie po myśli twórców, a efektem była wielka radość na twarzach gości. To spora nagroda dla wszystkich biorących w nim udział. A było nas naprawdę wielu. Od prowadzących i ogarniających, przez aktorów i reżyserów, aż do muzyków i akustyków. W dniu premiery byliśmy wszyscy zgrani jak wielka rodzina.

Po wszystkim odbyło się jeszcze spotkanie na przysłowiową „kawę i ciastko”, chętni zwiedzali pracownie i inne pomieszczenia w szkole, a absolwenci wspominali z wychowawcami i nauczycielami dawne lata.

T.G.

PS.

Autor notatki przez skromność nie dodał, że duży telebim, o którym mowa, stanął na sali gimnastycznej dzięki niemu, za co serdecznie mu dziękujemy.

BB

Zapomniane groby

1 listopada

Odwiedziliśmy cmentarz, żeby uprzątnąć zapomniane groby, zapalić znicze tym, którzy od nas odeszli.

Czytaj więcej: Zapomniane groby

PREMIERA SPEKTAKLU "TWARZE - MASKI - ŚLADY"

PREMIERA SPEKTAKLU "TWARZE - MASKI - ŚLADY"


Jakiś czas temu dowiedziałem się, że pod koniec kwietnia odbędzie się „wieczór poezji...", dokładnie nie pamiętam, bo chyba nie byłem zbytnio zainteresowany, na który szczerze namawiała mnie pani Basia Bogdanowicz. Poszedłem, raczej bez przekonania. Ku mojemu zaskoczeniu, na pierwszym spotkaniu pojawiło się wielu uczniów, w tym kilku przedstawicieli naszego Samorządu Uczniowskiego. Po kilku kolejnych spotkaniach część się wykruszyła. Zostało nas 9, czyli dokładnie tylu, ilu było potrzeba, by przygotować spektakl.
Początkowo myślałem, że będzie to wyglądać zupełnie inaczej. Okazało się jednak, że muszę zostać typowym aktorem i to aktorem wcielającym się w wiele postaci. Podobnie pozostali koledzy. Zaczęliśmy próby. Pierwsze spotkania przebiegały dziwnie. Ciągle się ktoś zrywał, brakowało nam samodyscypliny. Nie dostrzegaliśmy chyba jak trudne zadanie mamy przed sobą. Przyszedł kwiecień, trzy tygodnie do premiery, tekstów na pamięć nie znał prawie nikt, nastawienie było raczej luźne. Dopiero gdy pani Alicja Salczyńska i pani Basia Bogdanowicz wytłumaczyły nam o co rzeczywiście chodzi, zaczęliśmy się przykładać. Próby wyglądały coraz poważniej, wszystko nabierało kształtu. Czas leciał, a dzień premiery zbliżał się bardzo szybko. Tydzień przed premierą zaczęliśmy próby kostiumowe. Wtedy dopiero dotarło do nas, że przygotowujemy prawdziwy spektakl. Czwartek, ostania próba. Udało się! Zrobiliśmy to w miarę dobrze, całość wymagała już tylko malutkiego doszlifowania. Poniedziałek, nastał dzień premiery, zrobiliśmy jeszcze jedną próbę. Brakowało dynamiki, czuć było mały niepokój. Około 16:00 dotarła do nas ekipa z LO 1 - koleżanki i koledzy, którzy odpowiadali za muzyczną stronę spektaklu i oni z kolei rozpoczęli próbę, a szło im naprawdę dobrze. Przed godziną 17:00 zaczęli przybywać pierwsi goście. Pojawiali się pisarze, pani Prezydent, młodzież. Wśród nas - aktorów napięcie rosło. W końcu to pierwsze w życiu tak ważne wydarzenie dla wielu z nas. Wybiła 17:00. Trzeba było rozpocząć spektakl. Największym problemem była niewątpliwie pierwsza scena. Ale zrobiliśmy to, zagraliśmy ją najlepiej jak potrafiliśmy, chociaż mocno zdenerwowani. Potem poszło już łatwiej. Zagraliśmy w spektaklu - od początku do końca - my aktorzy z ZSEiT, co wcześniej wydawało się nam nie do końca możliwe. Nadszedł czas na podziękowania i opinie. I chyba dopiero wtedy dotarło do nas, w czym tak naprawdę braliśmy udział. Łzy w oczach Pani Prezydent Olsztyna są czymś niezwykłym, a właśnie w ten sposób podsumowywała naszą pracę. Wzruszenie wśród publiczności również było odczuwalne. Jeszcze chwilę po spektaklu, podczas wspaniałej wystawy przygotowanej przez panią Alicję Salczyńską, autorzy i goście gratulowali nam dojrzałości, poziomu i zaangażowania. Nasze nerwy pomału ustępowały, a my czuliśmy się dumni i szczęśliwi, że nam się udało.
Przedsięwzięcie takie jak to, niewątpliwie pochłania wiele pracy, siły i czasu. Początkowo chwile te wydają się być stracone, jednak patrząc na reakcje odbiorców, słysząc gromkie brawa, słowa uznania, wszystkie złe myśli znikają, dostrzega się korzyści i okazuje sie, że wcale nie muszą być materialne. To naprawdę fajne uczucie. Oczywiście z mojej strony wielkie ukłony dla pani Alicji i pani Basi, za trud włożony w przygotowanie, a także wielkie dzięki dla kolegów za możliwość uczestniczenia wspólnie w zabawie, jaką jest teatr!


Tomasz Gil

{gallery}spektakl{/gallery}


Więcej zdjęć z próby i premiery spektaklu można obejrzeć w naszej galerii.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej był pierwszą uroczystością w tym roku szkolnym, w którą zaangażował się nowy Samorząd Uczniowski.

W przygotowaniach pomogli nam również inni, zaprzyjaźnieni z nami, koledzy i koleżanki z klas II i III.

Chcieliśmy, by część artystyczna przygotowana z okazji tego święta była oryginalna, zabawna, żeby podobała się nauczycielom i uczniom.

Wbrew obiegowej opinii Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko uroczystość uhonorowania całorocznej pracy nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. To również święto uczniów, szczególnie tych, którzy dopiero niedawno przekroczyli po raz pierwszy próg naszego technikum.


Dnia 14 października o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych i krótkim programem artystycznym. Oczywiście, jak co roku, na początku posypały się nagrody i wyróżnienia dla naszej zacnej kadry pedagogicznej – spośród wielu uhonorowanych nauczycieli i pracowników szkoły warto tu wspomnieć Nauczyciela Roku, czyli panią Marię Róziecką (jedną z naszych opiekunek), która według Rady Rodziców najbardziej pozytywnie wpływała na kształtowanie się naszych młodych charakterów.

 

 

Czytaj więcej: Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Jesteśmy laureatem

{gallery}/zakladka/duzy{/gallery}

Odpowiedzieliśmy na zaproszenie Urzędu Miasta i wzięliśmy udział w konkursie "Z@kładka 2011". Przygotowania zajęły nam niemało czasu. My - Samorząd Szkolny pod opieką pani Basi Bogdanowicz  i nasi webmasterzy pod kierunkiem pana Marka Boruckiego zaprojektowaliśmy, uruchomiliśmy i zapełniliśmy treścią zakładkę Samorządu Szkolnego.
11 stycznia 2011 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Z@kładka 2011”. Mimo, że nie zakończyło się do końca po naszej myśli i tak dało nam poczucie zwycięstwa. Znaleźliśmy się w finale i uplasowaliśmy się tuż za zwycięzcami - LO 1. Trzeba dodać, że w konkursie wzięły udział 23 szkoły, w tym 9 szkół średnich. W finale opowiedzieliśmy o pracy włożonej w przygotowanie strony. Miało to zająć 10 min, ale się rozgadaliśmy. Sam nie wiem ile czasu mówiliśmy do komisji. W każdym razie chcieliśmy przekazać jeszcze więcej i zrobić to jak najlepiej. Występowaliśmy jako pierwsi, więc trochę się denerwowaliśmy.
Konkurs dał nam naprawdę dużo. Przede wszystkim doceniliśmy pracę zespołową i przekonaliśmy się, ze trzeba się zaangażować, by coś osiągnąć. No i mamy swoją stronkę, na której możemy dokumentować nasza pracę.
Dzięki wspólnej pracy budujemy atmosferę jak w prawdziwej redakcji. I daje nam to wiele radości!


Tomek Gil

 

{gallery}/zakladka{/gallery}

Podkategorie