35 lat naszego ELEKTRONIKA

35 – lecie Elektronika pozostanie w naszej pamięci na długo. Godziny prób i przygotowań, zaangażowanie ze strony uczniów i nauczycieli, pracowników szkoły i bursy, ale także osób z zewnątrz, przyczyniły się do efektu, którego wszyscy nawzajem powinniśmy sobie gratulować. Okres przygotowań trwał kilka tygodni, ale było naprawdę warto. Skutek zauważyć można było tuż po przekroczeniu progu szkoły. Na korytarzach uwieczniona została po części historia szkoły, jak i elektroniki samej w sobie. Możemy teraz podziwiać zabytkowe urządzenia oprawione w ramy, a wszystko to utrzymane w stylu retro. Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym cały budynek nabrał świeżości. Do efektu wizualnego doliczyć trzeba jeszcze przygotowanie sali gimnastycznej, specjalnie na ten dzień. W tym miejscu kolejny raz wielkie ukłony do wszystkich twórców dekoracji. Ale nie tylko dekoracji.

Po  raz pierwszy w Elektroniku wykorzystany został duży telebim, który pomógł w zrealizowaniu części artystycznej, ale też nadał szkole charakteru iście elektronicznego. Wyświetlane na nim prezentacje pełniły funkcję wspaniałego, nowoczesnego i zaawansowanego technicznie tła, co rzadko jeszcze spotykane jest na imprezach szkolnych.

Przygotowania nie kończą się jednak tylko na przygotowaniu budynku szkoły oraz sali gimnastycznej. To przede wszystkim czas dyrektorów poświęcony na zaplanowanie całej uroczystości, czas uczniów zaangażowanych w cześć oficjalną i artystyczną oraz czas nauczycieli, bez których pewnie nic by się nie udało. Zaplanowanie oraz zorganizowanie tak dużego wydarzenia nie jest łatwe. W uroczystości uczestniczyło około 300 gości. Wśród zaproszonych byli m.in.  przedstawiciele Urzędu Miasta i Oświaty oraz wielu innych ważnych gości. Zaproszeni zostali również absolwenci i aktualni uczniowie Elektronika. Podczas części oficjalnej wiele osób zabierało głos, wspominali, gratulowali i życzyli kolejnych sukcesów dyrektorowi i pracownikom.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną. Przygotowali ją i wystąpili w niej członkowie Samorządu Uczniowskiego i inni uczniowie naszej szkoły. Podziękowania należą się pani Basi Bogdanowicz i Andrzejowi Kunickiemu, naszemu koledze z Samorządu Szkolnego. Wspólnie przygotowali scenariusz części artystycznej, zebrali uczniów, przeprowadzili wiele prób. Dodatkowo, znowu po wielu latach mogliśmy zobaczyć zespół muzyczny, który składał się wyłącznie z uczniów Elektronika, w którego skład wchodziły dwie z dziewięciu naszych dziewczyn. Wielkie podziękowania także dla pani Magdy Czyczyn i pani Alicji Salczyńskiej, które dzielnie pomagały w przygotowaniach, służąc zawsze dobrą radą. Przedstawienie wyszło całkowicie po myśli twórców, a efektem była wielka radość na twarzach gości. To spora nagroda dla wszystkich biorących w nim udział. A było nas naprawdę wielu. Od prowadzących i ogarniających, przez aktorów i reżyserów, aż do muzyków i akustyków. W dniu premiery byliśmy wszyscy zgrani jak wielka rodzina.

Po wszystkim odbyło się jeszcze spotkanie na przysłowiową „kawę i ciastko”, chętni zwiedzali pracownie i inne pomieszczenia w szkole, a absolwenci wspominali z wychowawcami i nauczycielami dawne lata.

T.G.

PS.

Autor notatki przez skromność nie dodał, że duży telebim, o którym mowa, stanął na sali gimnastycznej dzięki niemu, za co serdecznie mu dziękujemy.

BB