Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/zset/public_html/new2017/public_html/elektronix/images/wymiana/1/
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wymiana/1/

Podsumowanie wymiany polsko-niemieckiej

29 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowująca 11 - letnią współpracę między ZSEiT a Gewerblich-Technische Schulen w Offenburgu połączona z wręczeniem Nagród Prezydenta Olsztyna dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Olsztyna - Piotr Grzymowicz, Wiceprezydent - Małgorza Bogdanowicz - Bartnikowska, Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty - Grażyna Przasnyska, przedstawiciele Rady Miasta, dyrektorzy szkół, rodzice nagrodzonych uczniów.

 

 

Przybyli do na także nasi goście z Niemiec, Arnold Buler i Karlheinz Spothelfer.

Przybyłych gości powitał Dyrektor naszej szkoły - pan Krzysztof Salczyński.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie nagród ufundowanych przez prezydenta Olsztyna - pana Piotra Grzymowicza uczniom wybitnie zdolnym. Prezydent, oprócz skierowanych w stronę uczniów wyrazów uznania za ich wyniki w nauce, wróżył im także świetlaną przyszłość:-) Najlepsi uczniowie z olsztyńskich szkół zostali także obdarowani przecudnej urody pluszowymi miśkami, które podobały się nawet "starszym dzieciom":-)

{gallery}wymiana/1/{/gallery}

Za pracę i wysiłek włożony w naukę podziękowała uczniom również pani Kurator - Grażyna Przasnyska. Musimy też dodać, że pani Kurator ciepłe słowa skierowała także do naszych prowadzących, uczniów ZSEiT, jednocześnie przedstawicieli naszego Samorządu Uczniowskiego - Arka Jędrzejewskiego i Pawła Gajewskiego, którzy, oprócz tego, że świetnie się prezentowali, naprawdę sprawdzili się jako konferansjerzy, a pani Basia Bogdanowicz - nasza opiekunka Samorządu Uczniowskiego "pękała z dumy":-)

Paweł Gajewski przygotował prezentację multimedialną podsumowującą wymianę polsko - niemiecką, która bardzo podobała się gościom uroczystości. Można ja obejrzeć w zakładce "GALERIA":-)

W dalszej części głos zabrali nasi goście z Niemiec, a nasza pani Wicedyrektor Mirosłwa Dondalska świetnie sprawdziła się w roli tłumacza, więc wszyscy wszystko zrozumieli:-)

Trzeba powiedzieć, że nauczyciele niemieccy wyrazili bardzo pochlebne opinie na temat uczniów naszej szkoły, którzy co roku od 11 lat wyjeżdżają na praktyki do Offenburga. Nie ukrywali też, że bardzo dobrze czują się w naszym kraju:-)

Obdarowaliśmy naszych gości prezentami - symbolem naszej krainy - figurkami Bab Pruskich.

Przybyli na uroczystość goście mieli możliwość zapoznania się z pracami wykonanymi przez uczniów w ramach wymiany polsko - niemieckiej i obejrzenia pracowni mechatroniki.

Uroczystość zakończyła się odsłonięciem prezentu z Niemiec - lampy solarnej, symbolizującej owocną współpracę. Lampę można zobaczyć przed głównym wejściem do szkoły.

Trzeba dodać, że kilka dni wcześniej podobna uroczystość - odsłonięcie lampy na baterię słoneczną odbyła się także w Niemczech.

Nasi goście z Offenburga przyjechali kilka dni wcześniej, by pomóc nam w złożeniu i zamontowaniu lampy. A oto kilka fotek ze wspólnej pracy - przygotowań do uroczystości.

Nas - Samorząd Uczniowski - było widać chyba wszędzie, bo pomagaliśmy dzielnie w przygotowaniach do uroczystości i uczestniczyliśmy w niej:-)

Nasi szkolni operatorzy - Grzesiek Kowalczyk i Mateusz Drózd, a także fotograf - Mateusz Kopacz wszystko dokumentowali za pomocą kamer i aparatów fotograficznych. Wkrótce powstanie film, który zamieścimy na stronie:-)

Autorzy tekstu:

Mateusz Urban i Barbara Bogdanowicz