Happening Maturzystów 2014

24 stycznia, w piątkowy mroźny, ale słoneczny dzień, maturzyści z Elektronika razem z koleżankami i kolegami z innych ponadgimnazjalnych szkół przypomnieli, że za 100 dni będą zdawać maturę. "Poruszyli z posad góry...", bo do barwnego korowodu, który przeszedł ulicami Starego Miasta zaprosili również władze Olsztyna.
    Wszystko zaczęło się pod Ratuszem Miejskim. Prowadzący - Michalina i Tomasz, tegoroczni maturzyści z naszej szkoły ( trzeba dodać, że wprawieni w konferansjerce, bo niejedną imprezę szkolną już prowadzili) najpierw z właściwą kurtuazją powitali przybyłych, a potem udekorowali honorowych gości symbolicznymi czerwonymi różami i białymi szalami, podkreślającymi nasze narodowe barwy, przyjmując ich w ten sposób do grona tegorocznych maturzystów. Ubrani w stroje z epoki szlacheckiej, niemal jak z planu "Pana Tadeusza", zainaugurowali poloneza, który został pięknie odtańczony przez przedstawicieli zaproszonych szkół.  Tancerze otrzymali gromkie brawa od publiczności.  
Po części oficjalnej maturzyści ruszyli barwnym korowodem ulicami Starego Miasta. Za niecodziennie wyglądającym wojskowym samochodem (który wzbudził ogromne zainteresowanie wszystkich, także przechodniów), wyposażonym w głośniki, z których rozlegały się maturalne hity, paradowali uczestnicy happeningu. Bawili się świetnie - prezentowali specjalnie przygotowane na tę okazję stroje i gadżety. Był  srebrny robotyczny smok z Elektronika, atrapa auta z Samochodówki, w ruch poszły garnki i chochle z Gastronomika, szła też wesoła ekipa Budowlańców. Wszyscy skandowali hasła związane ze zbliżającą się maturą.
    Happening zakończyła pani prezydent,  wypuszczając w niebo kolorowe balony, przypominające, że zostało tylko 100 dni do matury.
    Wydarzenie zostało zarejestrowane przez olsztyńskie media.
    Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział.

Barbara Bogdanowicz