Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej był pierwszą uroczystością w tym roku szkolnym, w którą zaangażował się nowy Samorząd Uczniowski.

W przygotowaniach pomogli nam również inni, zaprzyjaźnieni z nami, koledzy i koleżanki z klas II i III.

Chcieliśmy, by część artystyczna przygotowana z okazji tego święta była oryginalna, zabawna, żeby podobała się nauczycielom i uczniom.

Wbrew obiegowej opinii Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko uroczystość uhonorowania całorocznej pracy nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. To również święto uczniów, szczególnie tych, którzy dopiero niedawno przekroczyli po raz pierwszy próg naszego technikum.


Dnia 14 października o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych i krótkim programem artystycznym. Oczywiście, jak co roku, na początku posypały się nagrody i wyróżnienia dla naszej zacnej kadry pedagogicznej – spośród wielu uhonorowanych nauczycieli i pracowników szkoły warto tu wspomnieć Nauczyciela Roku, czyli panią Marię Róziecką (jedną z naszych opiekunek), która według Rady Rodziców najbardziej pozytywnie wpływała na kształtowanie się naszych młodych charakterów.

 

 

 

Najważniejszym elementem uroczystości było ślubowanie reprezentantów klas pierwszych – od tego momentu stali się oni oficjalnie częścią społeczności uczniowskiej i na dowód tego, że zostali „zaakceptowani” przez swoich starszych kolegów otrzymali od nich oficjalne legitymacje uczniów ZSEiT (zaprojektowane przez naszego kolegę z SU - Grześka Kowalczyka) oraz ofertę pomocy w razie, gdyby któryś z nich  potrzebował  wiedzy i doświadczenia w rozmowach ze starszymi kolegami i nauczycielami ;-)

Przygotowaliśmy program artystyczny, który układaliśmy sami, może przy drobnej pomocy cenzury ze strony pań polonistek ;-) - naszej opiekunki - pani Barbary Bogdanowicz i pani Alicji Bykowskiej - Salczyńskiej. Publiczność nagradzała występujących gromkimi brawami i dobrze się bawiła, zwłaszcza wtedy, gdy przedstawiane były typy uczniów.
A oto i one:
OGRODNIK
Olewa wszystko. Żeby nauczyć się do sprawdzianu wystarczy mu 10 minut przerwy. Dyktowanie przez nauczyciela uważa za zbytek łaski, a otwartą książkę widział tylko wtedy, gdy spadła mu na podłogę. Co więcej, przeszkadza na lekcji innym kolegom, wyznając zasadę " Sam się nie nauczę, to i oni nie będą umieć"

MATRIX
Czyli jest, ale go nie ma. Obecny ciałem, a duchem błądzący po korytarzach szkoły. W trakcie lekcji policzy wszystkie plamy, skazy i odbarwienia na suficie i dla pewności sprawdzi to jeszcze trzy razy. Jego ulubiony kolor to "obojętnie", ulubiona potrawa "coś do jedzenia", a ulubione zajęcie "cokolwiek".

SZKOT
Chodzi w kratkę...No właśnie, akurat dziś go nie ma.
SPOŁECZNIAK
O tak...Znamy ten typ. Prawa ręka wychowawcy. Klasa bez donosiciela nie istnieje. Czasami występuje pod innymi nazwami, które w naszej szkole rozumie się jak w żadnej innej, takimi jak: kabel, wtyka, przedłużacz.

NO LIFE
W zasadzie jedynym celem egzystencji no life'a  jest expienie i chwalenie swoich dokonań w Tibi. Ten gatunek jest przykładem gatunku stadnego. Nigdy nie powie "cześć", gdy stoi sam, bo wtedy po prostu myśli o tym, jak ściągnąć Droga na jednego hita i kiedy będzie miał takie skille, że pozazdrości mu nawet gm.

DZIEWCZYNY
Och... tak...Dziewczyny. Można nawet powiedzieć, że ten typ uczniów jest najbardziej skomplikowany, gdyż dzieli sie na małe stadka, które chodzą razem do łazienki. Dziewczyny są różne. Są te wierne, miłe, zabawne, ładne szczupłe, dobrze wyposażone...no i te z innych szkół.

Złożyliśmy wierszowane życzenia wszystkim naszym nauczycielom:

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
Niech nie posiwieje wychowawcy głowa,
Być nauczycielem to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
często stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
bo gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie


i na ręce pani wicedyrektor Mirosławy Dondalskiej przekazaliśmy bukiet kwiatów od całej społeczności uczniowskiej dla wszystkich nauczycieli.
Na tablicy Samorządu Uczniowskiego pokazaliśmy naszych nauczycieli z przymrużeniem oka:-)

W tym roku my, uczniowie ZSEiT, przyznaliśmy swoje nagrody nauczycielom, które nazwaliśmy „Elektrony”. Bacznie obserwowaliśmy naszych pedagogów i skrzętnie notowaliśmy wszystko to, co świadczy o ich wyjątkowości. Po długich i burzliwych debatach wyłoniliśmy zwycięzców tegorocznych „Elektronów” w czterech kategoriach.
Oto nasi laureaci:
Na każdej lekcji w-fu daje nam do zrozumienia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zadaje pytanie „Można?” i sam na nie odpowiada „Można!”. Elektron 2011 w kategorii DZIŚ PYTANIE – DZIŚ ODPOWIEDŹ –ROZKMINA FILOZOFICZNA otrzymał pan Jarosław Sankowski.
Szkoła to nie tylko uczniowie, nauczyciele, ale także pomoce naukowe. Mamy rzutniki, komputery, imadła, lutownice itd., ale jest taki nauczyciel w naszej szkole, który oprócz niektórych z wymienionych, używa pomocy dydaktycznej, pochodzącej …chyba z połowy ubiegłego stulecia, a mianowicie – drewnianego wskaźnika. Dlatego przyznaliśmy panu Stanisławowi Twardowskiemu Elektron 2011  w kategorii ABSOLUTNIE UNIWERSALNA I PONADCZASOWA POMOC DYDAKTYCZNA za „Ogranicznik Poziomu Szumu, w skrócie OPS”.
W kategorii NAJBARDZIE SUBTELNE OKREŚLENIE UCZNIA, Elektron 2011 otrzymały  ex aequo pani Hanna Szałkowska za „Nieumiałki” i pani Anna Madziewicz za „Świerszczyki”.
Za pierwszą lekcję survivalu w tej szkole i maksymę, z którą można dumnie kroczyć przez całe życie, a która brzmi „Jeśli chcesz przejść przez rzekę, szanuj matkę aligatora”, Elektron 2011 w kategorii MATKA WSZYSTKICH KROKODYLI, otrzymała pani Alicja Bykowska – Salczyńska.

 

Czy uczniom podobało sie wspólne świętowanie? Myślę, że tak. Dochodziły do nas takie głosy: "Apel był inny od tych, w których uczestniczyliśmy wcześniej w gimnazjum, bardziej „na luzie”. Zabawny, wesoły. Dobrze się bawiłem". Mamy nadzieję, że utwierdził ich w przekonaniu, że wybór tej szkoły był najlepszym wyborem jaki, póki co, podjęli w swoim życiu:-)

Paweł Gajewski - sekretarz Samorządu Uczniowskiego
Barbara Bogdanowicz - opiekun Samorządu Uczniowskiego

Jeśli chcecie obejrzeć więcej zdjęć z uroczystości oraz film, który nakręcił Grzesiek Kowalczyk - zapraszamy do naszej galerii:-)